نکاتی جالب از زندگی حیوانات

ماهی ها با هم صحبت می کنند!

روز به روز بر شمار دانشمندانی که مکانیسم غیرعادی تولید و دریافت زمزمه های مرموز، صداهای آرام ناآشنا و خس خس های عجیب در ماهی ها را بررسی می کنند افزوده می شود . اخیرا نیز آنها به یافته های جدیدی در این زمنیه دست یافته اند.
به گزارش مهر، دانشمندان همواره ازاین بابت متحیر بوده اند که ماهی ها چگونه در جلب نظر جنس مخالف و دور کردن دشمنان خود صداهای عجیبی از خود تولید می کنند.
تیموتی تراکاس، رفتار شناس ماهی ها از دانشگاه هاوایی گفت: یافته های جدید به همراه آنچه که تا پیش از این از مکانیسم پیچیده برقراری ارتباط میان ماهی ها می دانسته ایم نشان می دهند صداهایی که ماهی ها از خود تولید می کنند، فراتر از صداهای عادی است و مدت طولانی عمر می کنند.
به گفته دانشمندان بیش از 25 هزار گونه ماهی در آبهای سراسر جهان زندگی می کنند و در این زمینه تراکاس می گوید: از این حقیقت مطمئن هستیم که حداقل 1000 گونه از ماهی های سراسر جهان از خود صداهایی تولید می کنند که از تنوع گسترده ای نیز برخوردار است.
به عقیده وی بسیاری از این نوع ماهی ها ضمن تولید صدا به صداهای اطراف نیز گوش می دهند. وی دانش بشری را در این خصوص بسیار اندک عنوان می کند.
بر اساس گزارش لایو ساینس، این دانشمند و تیم همراهش بررسی دقیقی بر روی گونه ای ماهی به نام ماهی پرواتنه ای انجام دادند و متوجه شدند که این ماهی ها در برقراری ارتباط، به نوعی به صداهای اطراف گوش داده و در عین حال از خود صدا نیز تولید می کنند.
پاندا
یا گربه خرس قادر است در روز بیش از صد کیلو گیاه خیزران یا نی بخورد. پاندای مادر فقط قادر است به مدت شش ماه از بچه اش نگهداری کند . تا چهار سال پس از به دنیا آمدن یک بچه پاندا هیچکس نمیتواند جنسیت آن را شناسایی کند. پاندای ماده فقط هر دو سال یک مرتبه یک بچه به دنیا می آورد.
ببر
ببر سفید شناگر قابلی است ولی در بالا رفتن از بلندی بسیار ضغیف عمل میکند. ممکن است ببرهای سفید دوندگان تند و تیزی نباشند ولی در مخفیانه و دزدکی نزدیک شدن به طعمه آنچنان مهارتی دارند که امکان ندارد به شکارشان اجازه و فرصت گریختن دهند.
دلفینها
دلفین ها لایه ضخیمی از چربی موسوم به پیه وال دارند که از آنها در برابر دمای پایین آبهای خیلی سرد محافظت میکند . دلفینهایی که در آبهای سرد تر زندگی میکنند معمولا لایه ضخیمتری از پیه وال دارند تا دلفین هایی که در آبهای گرمتر زندگی میکنند . هر دلفین از صدای سوت مانند خاص و منحصر به فردی برخوردار است که باعث تمایز او از دیگر دلفینها میشود درست مثل اثر انگشت هر انسان که با اثر انگشت دیگری متفاوت است.

یوز و یوز پلنگ
یوز پلنگ یا یوز برای دستیابی به توله شکارهایش انها را زنده میگیرد تا تا از آنها برای تمرین کردن شکار و گرفتن طعمه استفاده کند. این حیوانات نیازی به خوردن اب ندارند چون رطوبت مورد نیازشان را از لاشه های طعمه ها و شکار هایشان به دست می آورند.

ماهی که در خشکی حرکت میکند

آیا میدانید که گونه خاصی از ماهی موسوم به کلایمبنیگ پرچ قادر به حرکت روی خشکی است؟ این ماهی عجیب و استثنایی که بومی آبهای هند است هر زمان حفره آبش خشک میشود به دنبال یافتن آب روی خشکی به حرکت در می آید.

عقربهای سبز

عقربهای زنده اشعه فرا بنفش را باز میتابانند و زمانی که در معرض اشعه فرا بنفش قرار میگیرند میتوانن با رنگ سبز ترسناکی بدرخشند این در حالیست که آنها زیر نور معمولی رنگی عادی دارند.

به سگها لبخند نزنید !

هرگز به سگی که احساس میکنید میتواند خطرناک باشد لبخند نزنیدچون سگ وحشی و درنده است لبخند شما را با دیدن دندانهایتان به عنوان نشانه خوی پرخاشگری و تهاجمی تلقی میکند.
سگهای شکاری پاکوتاه قادر به شنا کردن نیستند چون پاهایشان آنقدر کوتاه است که تحمل نکه داشتن بدن سنگین و درازشان را روی آب ندارند.

حشرات

زنبور ماده زرد رنگ به دو گونه تخمگذاری میکند : تخمهای حاصلخیز و تخمهای غیر حاصل خیز
زنبورهای ماده کارگر از تخمهای حاصلخیز به وجود می آیند و زنبورهای عسل نر از تخمهای غیر حاصلخیز!
پروانه ها و شاپرکها در همه جای کره زمین یافت میشوند به جز در قطب جنوب!
بین 10 تا 30 میلیون گونه حشره در دنیا وجود دارد که تنها یک میلیون آنها مورد شناسایی دانشمندان و محققان قرار گرفته اند.
حشزات با پاهایشان قادر به چشیدن طعم و مزه هر چیزی هستند.
حدود 20000 گونه متفاوت از حشرات در استان آلبرتا در جنوب غربی کگانادا وجود دارند که طول بیشترشان کمتر از 3 میلی متر است./ 8 نظر / 6 بازدید
خیزران

آتیش پاره ی عزیزم سلام پست خوبتو خوندم ولذت بردم برات آرزوی شب وروزهای خوب دارذم باادب واحترام

خیزران

آتیش پاره ی عزیزم سلام پست خوبتو خوندم ولذت بردم برات آرزوی شب وروزهای خوب دارذم باادب واحترام

خیزران

آتیش پاره ی عزیزم سلام پست خوبتو خوندم ولذت بردم برات آرزوی شب وروزهای خوب دارذم باادب واحترام

خیزران

سلام دیگر به دیدارم نمی آئی؟؟؟؟ بااحترام

خیزران

سلام دیگر به دیدارم نمی آئی؟؟؟؟ بااحترام

خیزران

آتیش پاره ی نازنین سلام پست خوبی بود بازم به دیسدذنم بیا مثل گذشته دوستم بدار دوستت میدارم بااحترام

خیزران

آتیش پاره ی نازنین سلام پست خوبی بود بازم به دیسدذنم بیا مثل گذشته دوستم بدار دوستت میدارم بااحترام

خیزران

آتیش پاره ی عزیز سلام امیدوارم حالت خوب باتشه چراپستتوعوض نمیکنی سری بزن دلتنگت هستم بای